PLED150W-048
Mfr.Part #
PLED150W-048
Description
LED DRIVER CV AC/DC 48V 3.15A
Voltage - Output :
48V
Height :
37.338mm
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Max Power Dissipation :
150W
Series :
PLED150W
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Power (Watts) :
150W
Efficiency :
89%
Size / Dimension :
7.60Lx2.33W x 1.47 H 193.0mmx59.2mmx37.3mm
Max Output Current :
3.15A
Datasheets
PLED150W-048
Thomas Research Products PLED150W-048
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR