PLED150W-030
Mfr.Part #
PLED150W-030
Description
LED DRIVER CV AC/DC 30V 4.9A
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Power (Watts) :
150W
Series :
PLED150W
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Size / Dimension :
7.60Lx2.33W x 1.47 H 193.0mmx59.2mmx37.3mm
Height :
37.338mm
Voltage - Output :
30V
Max Power Dissipation :
150W
Max Output Current :
4.9A
Efficiency :
88%
Datasheets
PLED150W-030
Thomas Research Products PLED150W-030
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR