PLED120W-343
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLED120W-343
Manufacturer
Thomas Research Products
Description
LED DRIVER CV AC/DC 343V 350MA
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Max Power Dissipation :
120W
Approval Agency :
CE, cURus
Topology :
AC DC Converter
Max Output Current :
350mA
Voltage - Output :
343V
Efficiency :
92%
Series :
PLED120W
Number of Outputs :
1
Weight :
1.6lbs 725.7g
Power (Watts) :
120W
Type :
Constant Voltage
Mount :
Chassis Mount
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Mounting Type :
Chassis Mount
Feature :
OCP, OVP, SCP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
7.60Lx2.33W x 1.47 H 193.0mmx59.2mmx37.3mm
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Termination :
Wire Leads
Termination Style :
Wire Leads
Ratings :
IP66, NEMA 6
Height :
37.338mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
PLED120W-343
Thomas Research Products PLED120W-343
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR