PLED120W-086
Mfr.Part #
PLED120W-086
Description
LED DRIVER CV AC/DC 86V 1.4A
Height :
37.338mm
Type :
Constant Voltage
Max Power Dissipation :
120W
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Power (Watts) :
120W
Series :
PLED120W
Size / Dimension :
7.60Lx2.33W x 1.47 H 193.0mmx59.2mmx37.3mm
Efficiency :
91%
Voltage - Output :
86V
Max Output Current :
1.4A
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Datasheets
PLED120W-086
Thomas Research Products PLED120W-086
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR