PLDA40-1110-277DA
Mfr.Part #
PLDA40-1110-277DA
Manufacturer
Bel
Description
PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
Manufacturer :
Bel
1
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
6.61Lx1.58W x 0.99 H 168.0mmx40.0mmx25.2mm
Ratings :
IP67
Current - Output (Max) :
1.11A
Feature :
OTP, OVP, SCP
Power (Watts) :
40W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Voltage - Isolation :
3.75kV
Dimming :
DALI
Efficiency :
86%
Published :
Approval Agency :
CE, cURus, PSE, TUV
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Output :
9V~36V
Weight :
0.772lb 350.17g
Series :
PLDA40 (40W)