PLDA25-700-277AR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PLDA25-700-277AR
Manufacturer
Bel
Description
PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Operating Temperature :
-40°C~70°C
Type :
Constant Current
Weight :
0.221lb 100.24g
Ratings :
IP67
Voltage - Isolation :
3.75kV
Approval Agency :
CE, cURus, PSE, TUV
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Topology :
AC DC Converter
Mounting Type :
Chassis Mount
Feature :
OVP, SCP
Power (Watts) :
25W
Efficiency :
84%
Voltage - Output :
9V~36V
Number of Outputs :
1
Series :
PLDA25 (25W)
Current - Output (Max) :
700mA
Size / Dimension :
5.51Lx1.18W x 0.79 H 140.0mmx30.0mmx20.0mm
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Input (Max) :
305VAC