PLC3G823J14
Mfr.Part #
PLC3G823J14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Series :
MDM
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Orientation :
J
Total Number of Contacts :
14
Number of Positions :
14
Current Rating (Amps) :
2A
Datasheets
PLC3G823J14
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 14 Positions Solder Cup Gold - J Latch Lock, Push-Pull
PLC3G823J14 Overview
PLC3G823J14 Features
MDM series
PLC3G823J14 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLC3G823J14 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER