PLC3G823A10
Mfr.Part #
PLC3G823A10
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
A
Total Number of Contacts :
10
Published :
Current Rating (Amps) :
3A
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Datasheets
PLC3G823A10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull
PLC3G823A10 Overview
PLC3G823A10 Features
PL series
PLC3G823A10 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLC3G823A10 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER