PLC3G822J10
Mfr.Part #
PLC3G822J10
Number of Positions :
10
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Filter Feature :
Published :
Current Rating (Amps) :
3A
Total Number of Contacts :
10
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
J
Datasheets
PLC3G822J10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - J Latch Lock, Push-Pull
PLC3G822J10 Overview
PLC3G822J10 Features
PL series
PLC3G822J10 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLC3G822J10 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER