PLC3G822E14
Mfr.Part #
PLC3G822E14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Current Rating (Amps) :
2A
Orientation :
E
Total Number of Contacts :
14
RoHS :
Non-Compliant
Number of Positions :
14
Voltage Rating :
Datasheets
PLC3G822E14
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 14 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull
PLC3G822E14 Overview
PLC3G822E14 Features
PL series
PLC3G822E14 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLC3G822E14 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER