PLC3G822C10
Mfr.Part #
PLC3G822C10
Number of Positions :
10
Published :
Total Number of Contacts :
10
RoHS :
Details
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Orientation :
C
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Current Rating (Amps) :
3A
Datasheets
PLC3G822C10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull
PLC3G822C10 Overview
PLC3G822C10 Features
PL series
PLC3G822C10 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLC3G822C10 Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER