PLC3G822A10
Mfr.Part #
PLC3G822A10
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
RoHS :
Details
Published :
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Current Rating (Amps) :
3A
Total Number of Contacts :
10
Number of Positions :
10
Orientation :
A
Datasheets
PLC3G822A10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull
PLC3G822A10 Overview
PLC3G822A10 Features
PL series
PLC3G822A10 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLC3G822A10 Circular Connectors applications.
  • Instrumentation
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER