PLC3G821A14
Mfr.Part #
PLC3G821A14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Number of Positions :
14
Current Rating (Amps) :
2A
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Orientation :
A
Total Number of Contacts :
14
Datasheets
PLC3G821A14
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 14 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull
PLC3G821A14 Overview
PLC3G821A14 Features
PL series
PLC3G821A14 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLC3G821A14 Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER