PLC2209N
Mfr.Part #
PLC2209N
Manufacturer
TE Connectivity Laird
Description
RF ANT 221MHZ YAGI NFEM BRK 108"
Manufacturer :
TE Connectivity Laird
Product Category :
RF Antennas
Height (Max) :
107.992 274.30cm
Series :
PLC
Termination :
N Type Female
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
2 Weeks
Power - Max :
400W
Mounting Type :
Bracket Mount
Packaging :
Bulk
Number of Bands :
1
Antenna Type :
Yagi, 9-Element
Frequency Range :
220MHz~222MHz
Published :
Frequency Group :
VHF f < 300MHz
Gain :
11.1dBd
Frequency (Center/Band) :
221MHz
Datasheets
PLC2209N
1 Bands Yagi, 9-Element VHF f < 300MHz Bracket Mount N Type Female 221MHz 11.1dBd Bulk 107.992 274.30cm