PLC1G823E10
Mfr.Part #
PLC1G823E10
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Shell Size - Insert :
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Orientation :
E
Current Rating (Amps) :
3A
Shell Size, MIL :
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Number of Positions :
10
Datasheets
PLC1G823E10
ITT Cannon PLC1G823E10
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull