PLC1G822H10
Mfr.Part #
PLC1G822H10
Current Rating (Amps) :
3A
Total Number of Contacts :
10
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
H
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
MIL Conformance :
Datasheets
PLC1G822H10
ITT Cannon PLC1G822H10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - H Latch Lock, Push-Pull