PLC1G822E10
Mfr.Part #
PLC1G822E10
Total Number of Contacts :
10
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
E
Current Rating (Amps) :
3A
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Number of Positions :
10
Datasheets
PLC1G822E10
ITT Cannon PLC1G822E10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull