PLC1G821E14
Mfr.Part #
PLC1G821E14
Orientation :
E
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Current Rating (Amps) :
2A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Voltage Rating :
Number of Positions :
14
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Datasheets
PLC1G821E14
ITT Cannon PLC1G821E14
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull