PLC1G623H10
Mfr.Part #
PLC1G623H10
Orientation :
H
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps) :
3A
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Datasheets
PLC1G623H10
ITT Cannon PLC1G623H10
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - H Latch Lock, Push-Pull