PLC1G623A14
Mfr.Part #
PLC1G623A14
Current Rating (Amps) :
2A
Number of Positions :
14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Orientation :
A
Total Number of Contacts :
14
Datasheets
PLC1G623A14
ITT Cannon PLC1G623A14
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 14 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull