PLC1G622C10
Mfr.Part #
PLC1G622C10
Current Rating (Amps) :
3A
Orientation :
C
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Datasheets
PLC1G622C10
ITT Cannon PLC1G622C10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull