PLC1G621E10
Mfr.Part #
PLC1G621E10
Orientation :
E
Current Rating (Amps) :
3A
Total Number of Contacts :
10
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Number of Positions :
10
Color :
Blue, Gray
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Datasheets
PLC1G621E10
ITT Cannon PLC1G621E10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull