PLC1G522E10
Mfr.Part #
PLC1G522E10
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Total Number of Contacts :
10
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Number of Positions :
10
Orientation :
E
Datasheets
PLC1G522E10
ITT Cannon PLC1G522E10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull