PLC1G522C14
Mfr.Part #
PLC1G522C14
Current Rating (Amps) :
2A
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Orientation :
C
Total Number of Contacts :
14
Number of Positions :
14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Datasheets
PLC1G522C14
ITT Cannon PLC1G522C14
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 14 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull