PLC1G521E10
Mfr.Part #
PLC1G521E10
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
E
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Number of Positions :
10
Total Number of Contacts :
10
Current Rating (Amps) :
3A
Datasheets
PLC1G521E10
ITT Cannon PLC1G521E10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull