PLC1G423A10
Mfr.Part #
PLC1G423A10
Orientation :
A
Total Number of Contacts :
10
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Current Rating (Amps) :
3A
Number of Positions :
10
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Datasheets
PLC1G423A10
ITT Cannon PLC1G423A10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull