PLC1G422J14
Mfr.Part #
PLC1G422J14
Number of Positions :
14
Orientation :
J
Current Rating (Amps) :
2A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Total Number of Contacts :
14
RoHS :
Details
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Datasheets
PLC1G422J14
ITT Cannon PLC1G422J14
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 14 Positions Solder Cup Gold - J Latch Lock, Push-Pull