PLC1G422E14
Mfr.Part #
PLC1G422E14
Current Rating (Amps) :
2A
Orientation :
E
Total Number of Contacts :
14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Number of Positions :
14
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Datasheets
PLC1G422E14
ITT Cannon PLC1G422E14
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 14 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull