PLC1G422A10
Mfr.Part #
PLC1G422A10
Total Number of Contacts :
10
Orientation :
A
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Number of Positions :
10
Current Rating (Amps) :
3A
Datasheets
PLC1G422A10
ITT Cannon PLC1G422A10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull