PLC1G421J10
Mfr.Part #
PLC1G421J10
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
J
Total Number of Contacts :
10
Number of Positions :
10
Datasheets
PLC1G421J10
ITT Cannon PLC1G421J10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - J Latch Lock, Push-Pull