PLC1G421A10
Mfr.Part #
PLC1G421A10
Total Number of Contacts :
10
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
RoHS :
Non-Compliant
Current Rating (Amps) :
3A
Number of Positions :
10
Orientation :
A
Color :
Gray, Yellow
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Datasheets
PLC1G421A10
ITT Cannon PLC1G421A10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull