PLC1G223J10
Mfr.Part #
PLC1G223J10
Total Number of Contacts :
10
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Current Rating (Amps) :
3A
Orientation :
J
Color :
Gray, Red
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
RoHS :
Details
Number of Positions :
10
Datasheets
PLC1G223J10
ITT Cannon PLC1G223J10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - J Latch Lock, Push-Pull