PLC1G223H10
Mfr.Part #
PLC1G223H10
Total Number of Contacts :
10
Orientation :
H
Mixed Contacts :
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Current Rating (Amps) :
3A
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Shell Size - Insert :
RoHS :
Details
Color :
Gray, Red
Number of Positions :
10
Datasheets
PLC1G223H10
ITT Cannon PLC1G223H10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - H Latch Lock, Push-Pull