PLC1G223E10
Mfr.Part #
PLC1G223E10
Current Rating (Amps) :
3A
Orientation :
E
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Total Number of Contacts :
10
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Datasheets
PLC1G223E10
ITT Cannon PLC1G223E10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull