PLC1G221H10
Mfr.Part #
PLC1G221H10
Orientation :
H
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Total Number of Contacts :
10
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Current Rating (Amps) :
3A
Number of Positions :
10
Datasheets
PLC1G221H10
ITT Cannon PLC1G221H10
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 10 Positions Solder Cup Gold - H Latch Lock, Push-Pull