PLC1G221C10
Mfr.Part #
PLC1G221C10
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Current Rating (Amps) :
3A
Orientation :
C
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Number of Positions :
10
Datasheets
PLC1G221C10
ITT Cannon PLC1G221C10
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull