PLC1G221A14
Mfr.Part #
PLC1G221A14
Orientation :
A
Total Number of Contacts :
14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Voltage Rating :
Current Rating (Amps) :
2A
Number of Positions :
14
Datasheets
PLC1G221A14
ITT Cannon PLC1G221A14
CIRCULAR CONNECTOR PSU CABLE 14 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull