PLC1G122J10
Mfr.Part #
PLC1G122J10
Current Rating (Amps) :
3A
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Orientation :
J
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Datasheets
PLC1G122J10
ITT Cannon PLC1G122J10
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - J Latch Lock, Push-Pull