PLA3G823H10
Mfr.Part #
PLA3G823H10
Orientation :
H
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Current Rating (Amps) :
3A
RoHS :
Details
COPPER ALLOY
Published :
Number of Positions :
10
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Datasheets
PLA3G823H10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - H Latch Lock, Push-Pull
PLA3G823H10 Overview
PLA3G823H10 Features
PL series
PLA3G823H10 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLA3G823H10 Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER