PLA3G823C10
Mfr.Part #
PLA3G823C10
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
C
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Number of Positions :
10
Datasheets
PLA3G823C10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull
PLA3G823C10 Overview
PLA3G823C10 Features
PL series
PLA3G823C10 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLA3G823C10 Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER