PLA3G822E10
Mfr.Part #
PLA3G822E10
RoHS :
Details
Current Rating (Amps) :
3A
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Number of Positions :
10
Orientation :
E
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Datasheets
PLA3G822E10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull
PLA3G822E10 Overview
PLA3G822E10 Features
PL series
PLA3G822E10 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLA3G822E10 Circular Connectors applications.
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER