PLA3G822C14
Mfr.Part #
PLA3G822C14
Number of Positions :
14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Current Rating (Amps) :
2A
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
RoHS :
Non-Compliant
Orientation :
C
Datasheets
PLA3G822C14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull
PLA3G822C14 Overview
PLA3G822C14 Features
PL series
PLA3G822C14 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLA3G822C14 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER