PLA3G822A14
Mfr.Part #
PLA3G822A14
Orientation :
A
Number of Positions :
14
Current Rating (Amps) :
2A
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Datasheets
PLA3G822A14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull
PLA3G822A14 Overview
PLA3G822A14 Features
PL series
PLA3G822A14 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLA3G822A14 Circular Connectors applications.
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER