PLA3G822A10
Mfr.Part #
PLA3G822A10
Cable Opening :
0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
Orientation :
A
Shell Size - Insert :
RoHS :
Non-Compliant
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Current Rating (Amps) :
3A
Number of Positions :
10
Datasheets
PLA3G822A10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull
PLA3G822A10 Overview
PLA3G822A10 Features
PL series
PLA3G822A10 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLA3G822A10 Circular Connectors applications.
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER