PLA3G821J10
Mfr.Part #
PLA3G821J10
Orientation :
J
Number of Positions :
10
Current Rating (Amps) :
3A
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Datasheets
PLA3G821J10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - J Latch Lock, Push-Pull
PLA3G821J10 Overview
PLA3G821J10 Features
PL series
PLA3G821J10 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLA3G821J10 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER