PLA3G821E14
Mfr.Part #
PLA3G821E14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Number of Positions :
14
Orientation :
E
Cable Opening :
0.106 ~ 0.154 (2.70mm ~ 3.90mm)
Current Rating (Amps) :
2A
Datasheets
PLA3G821E14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull
PLA3G821E14 Overview
PLA3G821E14 Features
PL series
PLA3G821E14 Applications
There are a lot of ITT Cannon, LLC
PLA3G821E14 Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER