PLA1G823J14
Mfr.Part #
PLA1G823J14
Number of Positions :
14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Current Rating (Amps) :
2A
Shell Finish :
Published :
Orientation :
J
Datasheets
PLA1G823J14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - J Latch Lock, Push-Pull