PLA1G823E14
Mfr.Part #
PLA1G823E14
Current Rating (Amps) :
2A
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Number of Positions :
14
Orientation :
E
Datasheets
PLA1G823E14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - E Latch Lock, Push-Pull