PLA1G823C14
Mfr.Part #
PLA1G823C14
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Orientation :
C
Shell Size, MIL :
Number of Positions :
14
HTS Code :
Published :
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Current Rating (Amps) :
2A
Datasheets
PLA1G823C14
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 14 Positions Solder Cup Gold - C Latch Lock, Push-Pull