PLA1G823A10
Mfr.Part #
PLA1G823A10
Number of Positions :
10
Current Rating (Amps) :
3A
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C
Solder Cup
Published :
Orientation :
A
Cable Opening :
0.209 ~ 0.256 (5.30mm ~ 6.50mm)
Datasheets
PLA1G823A10
CIRCULAR CONNECTOR Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 10 Positions Solder Cup Gold - A Latch Lock, Push-Pull